Парати – мал рај во сенката на големиот Рио

Парати е историско место во подрачјето на управа на Рио де Женеро, едeн од најважните градови во Бразил. Населен во 1667., од страна на Португалците, градот стратешки растел во текот на 18. век, зарад…

Децата и странските јазици

Децата се најдобри во учење странски јазици кога се мали. Но, учење јазици бара и вклучување на родителите, а започнува со поврзување на наједноставните зборови со нивните значења. Како што се имагина…

Во ритамот на чарлстон

Чарлстон е популарен вид на танц од 1920те години, а во ова кратко видео и вие можете да научите некои основни чекори, карактеристични за овој танц. Иако танцот може да биде комплициран и со прилично …

Почетнички вежби за танц на шипка

Во почетничките вежби за танц на шипка се учат чекорите кои ќе ви помогнат да ја совладате оваа техника на рекреација. Во ова видео ќе научите неколку техники за танцот. Шипката треба да ја држите со …

Танц на шипка – музика, витка фигура и цврсти мускули

Ако ја сакате музиката и сакате да имате витка фигура и цврсти мускули, танц на шипка е идеален избор за вас. За оваа рекреација не е битна градбата ниту кондицијата, и совршено е за сите жени. Првиот…

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви