Ова никако не смеете да го ставате на лицето!

Многу често жените, па и мажите, бараат начин да ја разубават нивната кожа со помош на домашни, ефтини состојки што ги имаат дома. Многу често природните состојки, растенија и масла повеќе и’ по…

Домашен ексфолиатор

Зимата сама по себе носи потешкотии за здравјето на нашата кожа и понекогаш што и да правиме, таа е безживотна и сува. Затоа и треба да и’ посветиме поголемо влијание, а најдобриот избор за во з…

Зошто е толку здрава горчливата храна?

Ајурведската медицина за здравјето препорачува горчлива храна за која се смета дека има лековити својства и добар ефект врз телото. Кога современите експерти зборуваат за здрава храна, тие обично збор…

Како реагира нашето тело на одредени недостатоци на храна?

Сте се запрашале ли некогаш зошто ви се јаде одреден тип на храна? Во принцип, се работи за сигнализација кое ја дава нашето тело, а со нејзината перцепција имате можност подобро да научите и да ги ра…

Научете го говорот на телото

Забележување на сигналите кои луѓето ги испраќаат со говорот на телото е корисна социјална вештина. Некои луѓе можат тоа да го прават природно, но почесто овие сигнали криво се читаат, или луѓето не с…

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви