Макарони со туна

За да подготвите макарони со туна, потребни ви се: 500 гр макарони 1 голема туна 2 лажици мајонез 2 лажици павлака 2 кисели краставички половина лимон зачини  магдонос грашок Подготовка: Сварете ги ма…

Салата од туна и макарони

Салатата од туна и макарони е одлична и лесна, затоа може да биде одличен избор за секого. За нејзината подготовка се потребни следниве продукти: 1 пакетче макарони маслинки по избор чери домати по из…

Клуб сендвичи со туна

Стандардната верзија на клуб сендвич, овој пат се збогатува со туна, за да се добие сосема нов вкус. За овој брз рецепт потребни ви се: неколку кришки леб мајонез неколку мали домати или чери домати е…

Тридневна диета (1)

Постојат неколку видови на тридневни диети со кои можете да се решите од вишокот килограми, без гладување. Се губат 1,5 до 2 кг. За да ви биде храната повкусна, додадете и минимално зачини како на при…

Компири полнети со туна

Компирот е вкусен специјалитет кој е подготвен на секој начин и е често на нашата трпеза. За коктел забавите ви предлагаме да направите компири полнети со туна, кои ќе бидат изненадување и вкусно залч…