Еве како совршено да нанесете туш за очи

Нанесувањето на туш за очи (или ајлајнер) отсекогаш било мистерија и претешка задача за сите жени. Тушот всушност претставува мала алатка со која доколку владеете вешто, на вашите очи можете да создад…

Најлесните мејк-ап трикови кои треба да ги знае секоја жена

Постојат неколку мејк-ап трикови, кои можат многу да ви ја олеснат уметноста на шминкањето, особено кога се брзате и немате многу време. Применете ги овие трикови, и веднаш ќе ја забележите разликата.…

Неодолива шминка за вечерните излегувања

Ноќниот изглед треба да биде продолжена верзија на вашата дневна шминка. Трикот е да додадете повеќе, без да изгледа претерано. Слабата светлина во автомобил или бар може да предизвика да додадете пов…

10 совети за шминкање за жени кои носат очила

Во денешно време, носењето очила не мора да биде естетски проблем, бидејќи понудата е богата со модели за сите стилови и форми на лица. Некои луѓе кои немаат диоптрија, одбираат да носат очила како мо…

Пин-ап мејкап

Пин-ап шминката е корисна и практична, доколку знаете како да го анализирате вашето лице и да ги изразите неговите најдобри црти.  Вашата подготовка за излегување ќе трае околу петнаесетина минути. Ов…