Крем сирење од авокадо

За крем сирење од авокадо потребни ви се следниве состојки: 1 авокадо 3 лажици лимонов сок 30 грама ореви  100 грама урда Вегета Бибер Време на подготовка: 15 минути Извадете му ја кората на авокадото…

Солени кифлички

За солени кифлички, лесен рецепт за празничните денови, со кој ќе ги израдувате вашите најмили, вкусно предјадење на новогодишна трпеза, потребни ви се следните состојки: 300 г брашно 300 г урда 300 г…