5 женски парчиња облека за кои мажите мислат дека се неодоливо секси

И додека ние од петни жили се трудиме да се дотераме со цел да заблескаме, а сето тоа за машкиот род, тие всушност се многу поедноставни суштества. Тие не забележуваат детали како на пример фризурата,…

Идеалната облека според хороскопските знаци

Хороскопските знаци ја откриваат идеалната комбинација на облека. Хороскопскиот знак не ја одредува само личноста, туку влијае на вашето чувство за мода. Како се облекуваат хороскопските знаци? ОВЕН: …

Жени, откажете се од овие нездрави навики!

Жените внимаваат на многу нешта, од својот изглед, однесувањето, здравјето и др. Во следниот текст прочитајте кои се нездравите навики кои жените често ги прават. Носење тесни фармерки. Секако, фармер…

Фармерки – боговите на историјата на стилот

Од денот кога се измислени, може да се каже дека ја менувале историјата на модата, а нивниот создавач Леви Штраус може да се смета за историска икона која културолошки го одбележа 19 и 20 век. Уште од…

Челзи чизми – задолжително за оваа сезона

Челзи чизми – шеесеттите се враќаат на големо! Преку едно едноставно и многу ефективно парче во вашиот плакар!  Нешто без кое буквално не смеете да се оставите оваа сезона есен-зима. Оваа година…