Фризури за матурска или апсолвентска вечер

Дали полека се спремате за матурската или aпсолвентска вечер и сакате да заблескате во прекрасната облека и фризура? Сигурно сте размислувале дека секоја свеченост е посебна за младите дами. Ова секак…

Средна должина на коса – нов тренд

Средната должина на коса е овогодинешниот тренд, кој полека но сигурно ги освои светските ѕвезди и се наметна како совршен баланс помеѓу долгата и кратката коса, кои заслужено ги засени. Оваа должина …

Каква фризура Ви одговара според хороскопскиот знак?

Каква фризура Ви одговара според хороскопскиот знак? Во оваа статија, прочитајте нешто повеќе за поврзницата помеѓу хороскопскиот знак и женските фризури: Овен Овновите сакаат забележливи фризури, так…

Едноставни и секси фризури за долга коса

Доколку сте во потрага по промени, побарајте ја идејата меѓу овие предлози за тренди и секси фризури за долга коса, со чија помош ќе добиете доза на гламур. Не морате да се препуштите во рацете на про…