Со морков против афлатоксини

Морков – златен рудник на хранливи материи или “суперхрана”, се најчестите епитети за омиленото јадење на Душко Долгоушко. Ова растение, Daucus carota или морков има меснат, дебел корен со израз…

Зголемување на енергијата

Доаѓа пролетта, а вие се чувствувате невитално и заморно? Постојано ви се спие иако сте станале од спиење? Следете ги следниве совети за зголемување на енергијата, и веднаш ќе ги почувствувате резулта…

Месечева диета

Месечевата диета е добро познатиот метод за кој се вели дека врши детоксификација на организмот, а воедно и се намалува тежината – дури и до 3 кг дневно! Месечевата диета се состои од пост кој т…

Омилената храна го открива вашиот карактер

Психолозите тврдат дека омилената храна многу зборува за Вас. На пример, според нивните истражувања, педантните луѓе сакаат грицки, бидејќи тие очекуваат многу од животот и сакаат точност, исто така с…

Совети од витки жени кои никогаш не држеле диета

Честопати на улица, на отворени фестивали или на настани можеме да видиме витки жени кои без грижа на совест јадат хамбургер, шпагети или друга мрсна храна. Вистина е дека некои луѓе имаат побрз метаб…

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви