Против мравки со природни средства

Топлите летни денови со себе носат и инвазии на инсекти, меѓу нив се и мравките. Било да живеете во стан или куќа, тие излегуваат од најмалите дупки кои тешко се наоѓаат. Постот голем број на инсектиц…

Чили со месо

За подготовка на овој мексикански рецепт потребни ви се следните состојки: 500 г грав 400 г домати од конзерва 2 лажици доматно пире 1 кг мелено месо 200 г пченка од конзерва 1 кромид 1 чешне лук Чили…

Пилешко со маслинки

За да подготвите печено пилешко со маслинки, не ви е потребно многу време, а јадењето е лесно, брзо и вкусно. Потребни ви се следните состојки: 1 цело пиле чили во прав зачин Маги со пиперка зелени ма…