Чистење на тепих со природни средства

За одржување на хигиената во домот не е неопходно да секој месец да купувате скапи хемиски средства. Теписите можат да се чистат и освежуваат и со природни средства. Сепак, пред да почнете со чистење,…

Изгледајте неодоливо со нашите топ 3 совети за убавина (1)

1.        Нежен пилинг за лице од бадем и павлака Состојки: 3 лажици павлака, шолјичка шеќер, ½ шолјичка кафеав шеќер, 2 лажици маслиново масло, ½ шолјичка мелени бадеми Подготовка: Нанесете го пилинг…

Детоксикациска диета

Детокс исхраната се базира главно на сезонски намирници. Основата на оваа диета се секако овошјето и зеленчукот. Исто така, ако јадете храна богата со растителни влакна, толку подолго ќе се чувствуват…

Трикови за брзо средување на вашиот дом

1.Влез-посветете внимание на влезната врата, бидејќи секогаш е важен првиот впечаток. Доколку површината околу влезната врата ви е натрупана со се’ и сешто, тогаш се добива впечаток дека целата куќа е…

Како поевтино да го исчистите домот?

Сакате ли да станете вистинки еко-домаќини? Хемиските средства можат да се заменат со природни алтернативи кои можат да се подготват и дома, а притоа да се заштедат и пари и да се освежи убаво домот б…