Мали совети за големи настани

Секогаш се нетрпение ги чекаме големите настани, но за жал често се случува да не’ фати паника ден претходно, кога се подготвуваме за нив. Затоа еве неколку мали совети кои ќе ја зголемат вашата…

Оптичка илузија – со шминка до побели заби

Белината на забите во основа е генетски предодредена, а секако дека и надворешните влијанија како никотин, кафе, вино и слично влијаат. Постојат начини за нивно драстично избелување, кое што е релатив…

Шминка во склад со бојата на косата

Шминката е еден од најмоќните начини за зголемување на женската самодоверба која е неизоставен дел од секојдневието. Различни видови на шминка прилегаат на различни облици на лице, но при изборот на с…

5 грешки при шминкањето

Сите сме правеле (и се’ уште правиме) грешки при шминкањето, но со тек на време стануваме подобри, рацете ни се постабилни, почнуваме да разликуваме што е квалитетно а што не е, и најбитно, забе…

Гранџ стил од 90те – хит меѓу трендсетерките

Гранџ (grunge) модата која првпат се појави во 90те меѓу андерграунд публиката, денеска повторно се воведува со посебен суптилен шмек и женствен израз. Почетоците биле во Сиетл во доцните 80ти и ранит…

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви