Салата Мента егзотик

Пред крајот на летната сезона, подгответе уште една освежителна овошна салата која ќе ви го долови вкусот и мирисот на летото! Доколку дома ги немате потребните состојки, секогаш можете да го искомбин…

Овошни колачи со ориз

Состојки: кора од 1 лимон 150 грама ориз 150 грама шеќер ликер од анис 3 јајца 1-2 лажици шеќер малку јагоди 2 банани Поготовка: Исечканата кора од лимон се меша со млеко во едно тенџере и се вари на …

За хидратација на кожата

За хидратација на кожата пробајте ги следниве лесни и брзи рецепти. Ефектот е веднаш видлив. Пилинг: 2 супени лажици мед (медот ја затегнува и хидратира кожата, но исто така помага за намалување на цр…

4 маски за лице од јагоди

Јагодите биле омиленото овошје на старите Римјани, а жените уште од тоа време ги користеле како козметичко средство за чиста кожа. Јагодите се богати со витамин ц, кој делува како силен антиоксиданс, …

Ладна супа со овошје

Состојки: кокосово млеко свежи јагоди, измиени и исечкани малини мед свеж ѓумбир, рендан 2 лажици свежо нане 2 лажици свеж босилек солПодготовка Сите состојки ставете ги во блендер. Откога ќе се избле…