Домашен рецепт за зголемување на волуменот на косата

Домашен рецепт бр. 1 1 лажица мед, 1 жолчка, 1 лажица маслиново масло, 1 лажица јаболков оцет, 1 лажица шампон. Сето ова се меша добро и се става на коренот на косата, а потоа по целата должина на кос…

Пилинг за тело со шеќер

Измешајте по 1 чаша глицерин и вода и 1 чаша кафеав шеќер. Добро мешајте  додека шеќерот не се растопи и во смесата сипете уште 1 чаша шеќер. Додадете 1 лажица кокосово масло и 8 капки масло од лимон.…

Есенска нега на косата

Во лето, дури и премногу се грижиме за косата – како и за надворешните фактори: суво време, високи температури, солена вода. Скоро е невозможно 100 % да бидеме успешни и затоа  многумина од нас се соо…

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви