Верувате ли во љубов на прв поглед?

Најновите истражувања покажале дека за “љубов на прв поглед“ е одговорен делот од мозокот што ја игра клучната улога во донесувањето на романтичните одлуки. Една студија на ирски научници открила дека…

Интересни факти што не сте ги знаеле за цвеќето

Поранешното правило дека цвеќето се подарува заради некаква благодарност, денес веќе не важи. Можете да подарите цвеќе и од друга причина. Денес е Свети Валентин. Бидете креативни. Еве неколку интерес…

Свети Трифун VS Свети Валентин

Додека е зимата уште во тек, во православната вера на 14 февруари се слави Свети Трифун, а католиците го одбележуваат Свети Валентин. На Свети Трифун прв пат се крои лозјето, со посебна молитва и благ…

И домот може да има романтична страна!

Направете од домот љубовна оаза, која е створена само за Вас и Вашиот партнер. Полека започнува магијата на Валентин, на која не можат да и’ одолеат и оние кои не ја сакаат романтика. Доколку ст…

На што “паѓа“ секој хороскопски знак?

Сите во љубовта сакаат одредени работи, а астрологијата открива на што “паѓа“ секој хороскопски знак… Овен Овните се многу задоволни од самите себе и обожаваат да се фалат. Луѓето често ги смета…