Изгледајте неодоливо со нашите топ 3 совети за убавина (1)

1.        Нежен пилинг за лице од бадем и павлака

loading...

Состојки: 3 лажици павлака, шолјичка шеќер, ½ шолјичка кафеав шеќер, 2 лажици маслиново масло, ½ шолјичка мелени бадеми

Подготовка: Нанесете го пилингот на суво лице и тријте ја нежно кожата со кружни движења. Лицето измијте го го топла, па со ладна вода

2.        Брзо и темелно против подочници

Состојки: две подебели парчиња краставица, две вреќички зелен чај

Подготовка:  Краставицата и вреќичките држете ги во фрижидер, а потоа ставете ги на очите и оставете ги да делуваат некои 10тина минути. Зелениот чај природно ги стеснува капиларите

3.        Тоник од босилок за чистење на лицето

Босилокот е одличен антисептик, ги победува бактериите кои предизвикуваат акни. Земете 3 лажици  листови сув босилок ставете ги во зовриена вода. Изладете ја водата и со памукче нанесете на лицето или вратот. Постапкава повторувајте ја секој ден пред да го чистите лицето

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *